15 lutego 2024 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Spytkowicach, w czasie ferii zimowych miała przyjemność gościć pana Piotra Ślęzaka z Krakowa, który przybył do nas z teatrem lalki „Alpmim Interwencja Artystyczna”. Dzieci obejrzały trzymający w napięciu spektakl pt.: „Baśń o chłopcu, który strach pokonał”.

25 listopada 2023 r. odbyła się w Spytkowicach promocja drugiego tomu Rocznika Spytkowickiego, wydawanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Spytkowicach.

Rodzice – zapiszcie swoje dzieci do biblioteki! Pamiętajcie, miłość do czytania to prezent na całe życie!
Miesiące jesienne i zimowe to wspaniały czas dla Was, aby zacząć przygodę z czytaniem i odwiedzaniem biblioteki. Serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek dzieci w każdym wieku, a dla przedszkolaków mamy  specjalne Wyprawki Czytelnicze i karty do zbierania naklejek.

7 października 2023 r.  GBP w Spytkowicach kolejny już raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” pod hasłem „Absurd nie czytać”. Na to wydarzenie przybyli młodzi czytelnicy z gminy Spytkowice.

9 września 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbywała się ogłoszona przez Prezydenta Andrzeja Dudę 12. ogólnopolska akcja wspólnego Narodowego Czytania największych dzieł literatury polskiej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza wszystkich beneficjentów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020 do korzystania z bezpłatnych konsultacji na każdym etapie przygotowywania i realizacji projektu, a w szczególności w trakcie rozliczania i monitoringu operacji.

Najlepszym Młodym Czytelnikiem w 2022 r. Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach została Wiktoria Brania zajmując I miejsce - przeczytała 319 książek, Maks Charnas -  II miejsce (282), a Katarzyna Mamoń - III miejsce (227).

Naszą Noc Bibliotek w sobotę, 1 października 2022 r., rozpoczął wspólny taniec baśniowych bohaterów do teledysku „Mała książka – wielki człowiek” Mietka Szcześniaka. Biletem wstępu na tegoroczną noc był bowiem strój postaci z bajki.