20 września 2023 r. mieszkańcy, znajomi i przyjaciele pani Anny Kasperek spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach na wernisażu wystawy „Moja barwna przygoda”.

a kasperekPani Anna swoją przygodę z twórczością rozpoczęła mieszkając jeszcze w Gdańsku, gdzie uczestniczyła w warsztatach rysunku i malarstwa organizowanych przez Stowarzyszenie Nadbałtyckich Plastyków im. Mariana Mokwy. Artystka od 2018 r. jest mieszkanką Bornego Sulinowa (woj. zachodniopomorskie), gdzie wśród niesamowitej dziewiczej natury ponownie odnalazła swoją pasję. Czynnie uczestniczy w zajęciach malarskich organizowanych przez Uniwersytet III Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół działającego przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Od 2023 r. jest  sympatykiem RSTK „Grupa na Zamku” w Oświęcimiu. Uczestniczyła wielu lokalnych jak i wyjazdowych plenerach malarskich oraz wystaw poplenerowych. Ciekawym okiem obserwuje prace kolegów, ich techniki, słucha porad, by ulepszać swój warsztat. Jest na etapie poszukiwań wciąż nowych wyzwań, które umożliwią lepsze spojrzenie na sztukę i to co tworzy. W swym dorobku ma trzy indywidualne wystawy, które cieszyły się wielkim zaciekawieniem i uznaniem z uwagi na barwność  oraz  różnorodność tematyki: „Moja miłość, moja pasja” – 2022, „Radość Tworzenia” i „Kobiecość ma wiele odcieni” – 2023.
     Na wystawie w naszej bibliotece możemy podziwiać portrety kobiet, kwiaty, pejzaże oraz wiersze Jej autorstwa, które są ciekawą podróżą artystyczną w świat wyobraźni i autorefleksji. Artystka posługuje się dewizą: tworzyć z miłością i mieć z tego radość. Pani Annie życzymy, aby piękno Pani talentu nadal rozkwitało
     Ekspozycję można oglądać do 15 listopada 2023 r. w GBP w Spytkowicach przy ul. Zamkowej 8. Zapraszamy.