napis

Wydarzenia

Wakacje 2017 w Filii w Ryczowie

W czasie tegorocznych wakacji dzieci miały możliwość miłego spędzenia wolnego czasu z książką i przy wspólnej zabawie. Biorąc udział w zajęciach plastycznych wykonały m. in.: witraże do okien, grę "Loteryjkę", wazoniki z masy papierowej, misia z bibuły, ramkę na zdjęcia i wiele innych prac. Uczestnicy wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na gry planszowe, puzzle oraz gry i zabawy na wolnym powietrzu. Nie zabrakło również spotkań przy książce, podczas których uczestnicy mieli możliwość poszerzenia swoich wiadomości dotyczących, baśni, bajek, wierszy i legend oraz rozbudzania nawyków czytelniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, poprowadzone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa, w czasie których wspólne upieczono pizzę. Okazało się, że dzieci są doskonałymi kucharzami, ponieważ pizza była wyśmienita!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólną zabawę. Zachęcamy do odwiedzin w bibliotece, gdzie zawsze można miło spędzić czas.

    Fotogaleria >>    

"Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary".

W dniu 5 maja 2017 r. w Filii w Ryczowie wystąpili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa z promującym czytelnictwo spektaklem "Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary".

Była to zabawna opowieść o Tosi, która pewnego dnia postanowiła zostać czytelnikiem miejscowej biblioteki. Tajemnicze zaklęcie zaprowadziło ją do magicznego miejsca opisanego w starej księdze, dzięki czemu dziewczynka poznała nowych przyjaciół i przeżyła razem z nimi niezwykłe przygody.

Serdecznie dziękujemy widzom i mamy nadzieję, że wszyscy polubili świat książek i dobrze się bawili.

"Ferie z książką 2017" w filii Ryczów

Dwutygodniowe ferie zimowe w Filii GBP w Ryczowie upłynęły w radosnej i miłej atmosferze. Dzieci miały okazję brać udział w różnych konkursach, zabawach, grach, zajęciach plastycznych, w czasie których wykonały: "Pingwinki", "Zimowe drzewko", "Choinki z wacików". Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak warsztaty kulinarne, poprowadzone przez przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa, w których dzieci uczyły się piec bułeczki drożdżowe i pyszne ciasteczka. Kiedy wypieki były gotowe odbyła się wielka uczta, podczas której delektowaliśmy się powstałymi pysznościami. Składamy serdeczne podziękowania Przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie, że zechciały przeprowadzić zajęcia z dziećmi.

Wszystkie spotkania potwierdziły, że ferie nie muszą być nudne i mogą sprawić wiele radości.

Dziękujemy uczestnikom za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne warsztaty....

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

Dnia 24.11.2016 roku w GBP Spytkowice Filia w Ryczowie miała przyjemność gościć panią Elżbietę Bednarczyk, która pokazała młodym czytelnikom jak ważne jest czytanie książek i zdobywanie wiedzy w szkole. Spotkanie autorskie dotyczyło również opowieści o Australii oraz prezentacji zdjęć z podróży.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji i uważnie słuchały recytowanych przez panią Elżbietę wierszy dla najmłodszych.

Wakacje 2016 w Ryczowie

W lipcu i sierpniu w Filii GBP w Ryczowie prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci młodzieży. Uczestnicy letnich spotkań w Bibliotece brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijały zdolności plastyczne wykonując ilustracje do czytanych tekstów oraz malowanki i prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, labiryntów, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na edukacyjne gry planszowe, puzzle oraz gry i zabawy na wolnym powietrzu.

Dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach oraz za miło spędzony czas.
KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PRZYJACIEL FRANKLIN”

W dniu 13.06.2016 w GBP Spytkowice Filia w Ryczowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Franklin”, w którym udział wzięli uczniowie kl. 0 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie.

Komisja wyłoniła zwycięzców oraz przyznała nagrody.
Zwycięzcy:
I miejsce - Patrycja Bieniarz
II miejsce - Nikola Bęgziak
III miejsce - Nadia Tyrała

Wyróżnienia:
Adrian Polanek
Dominik Wieczorek

Biblioteka składa gratulacje laureatom, a wychowawczyni pani Małgorzacie Gruszczyńskiej serdeczne podziękowania za współpracę.

Teatr dla dzieci w Filii w Ryczowie

W dniu 24 maja 2016 r. w nowo otwartej sali Filii w Ryczowie dla ponad sześćdziesięciu dzieci z oddziałów zerowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie i Niepublicznego Przedszkola Promyczek wystąpili aktorzy z Teatru MORALITET z Krakowa profilaktyczno-edukacyjnym spektaklem pt. „Wielkie hece w bibliotece”.

Aktorzy przedstawili dzieciom edukacyjną bajkę poruszającą kwestie poszanowania książek i zamiłowania do czytania. W przedstawieniu zwrócono także uwagę na problem tolerancji i akceptacji odmienności kolegów.

Serdecznie dziękujemy Aktorom za możliwość obcowania ze sztuką, a Widzom za aktywne i spontaniczne uczestnictwo w przedstawieniu.

    Fotogaleria >>    

Nowy lokal Filii w Ryczowie

Spełniły się marzenia bibliotekarzy o pięknej bibliotece w Ryczowie. Dzięki przychylności Wójta Gminy Spytkowice pana Mariusza Krystiana, Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach zyskała dodatkowe 40 m2 na swoją działalność.
Przeprowadzone prace remontowe wykonano w systemie gospodarczym: wygipsowano i pomalowano ściany, położono nową podłogę, wykonano instalacje: elektryczną i komputerową oraz sanitariaty. Urządzanie nowego wnętrza wymagało zakupienia nowego wyposażenia. GBP w Spytkowicach kupiła regały na księgozbiór dla dzieci i młodzieży, biurko pod komputer, stoły i krzesła. Dzięki dobrej współpracy tych instytucji, Filia w Ryczowie, po prawie 40. latach, może pochwalić się przestronnym lokalem, łączącym wypożyczalnię z czytelnią, w którym w godziwych warunkach czytelnicy mają zapewniony swobodny dostęp do ponad 17 tys. zbiorów książek i czasopism oraz do trzech stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Użytkownicy będą mogli również uczestniczyć różnorodnych imprezach kulturalno-oświatowych: spotkaniach teatralnych i autorskich, konkursach, lekcjach bibliotecznych oraz zajęciach organizowanych w okresie ferii i wakacji.

Dotychczasowa ciasnota pomieszczenia Filii powodowała ograniczony dostęp do części zbiorów. W przestronnej i nowoczesnej placówce, dostosowanej zarówno do potrzeb dzieci, osób starszych oraz niepełnosprawnych oferujemy sprawne i przyjemne korzystanie z oferty placówki.

Składamy serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Spytkowice, Pracowników Urzędu Gminy w Spytkowicach i wszystkich tych, którzy przyczynili się do poprawy warunków pracy Filii bibliotecznej i urealnienia tak ważnej dla mieszkańców Ryczowa adaptacji lokalu. Mamy nadzieję, że ta cenna inicjatywa zaowocuje dalszym rozwojem kultury czytelniczej w naszej gminie.

    Fotogaleria >>    

"Ferie z książką 2016"" w Filii w Ryczowie

Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom, zachęcenie ich do czytania oraz zorganizowanie dobrej zabawy. Spotkania odbywały się w poniedziałki, wtorki i piątki.

W programie znalazły się zajęcia czytelnicze, plastyczno-techniczne, różne gry i zabawy oraz możliwość korzystania z komputera.

Uczestnicy wykonywali prace przedstawiające zimowe zabawy na śniegu, kwiatki z masy solnej, "Wirującą liszkę", wykorzystując przeróżne materiały np. bibułę, papier kolorowy, plastelinę, watę.

Gry i zabawy cieszyły się jak zwykle największą popularnością. Dzieci odgadywały zagadki, brały udział w potyczkach słownych, układały puzzle na czas, rozpoznawały obrazki.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach oraz za miło spędzony czas.

    Fotogaleria >>    

Wakacje 2015 w Filii w Ryczowie

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl spotkań w bibliotece. W tym roku najmłodsi czytelnicy bardzo chętnie korzystali z wakacyjnych propozycji spędzenia wolnego czasu, przygotowanych przez Filię GBP w Ryczowie. Ostatnie dwa miesiące oprócz stałej oferty dotyczącej korzystania z księgozbioru oraz internetu, w bibliotece można było znaleźć pomysły na przełamanie wakacyjnej nudy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zajęcia plastyczne, quizy, konkursy, zabawy ruchowe - to tylko część propozycji, z których korzystały dzieci. Dnia 28 lipca odbyły się warsztaty kulinarne, poprowadzone przez przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa, w których dzieci uczyły się piec ciasta drożdżowe i bułeczki. Kiedy wypieki były gotowe odbyła się wielka uczta, podczas której delektowaliśmy się powstałymi pysznościami. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczowie, że zechciały przeprowadzić zajęcia z dziećmi. Na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy prażone, w które wszyscy włączyli się z wielkim zaangażowaniem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólną zabawę. Zachęcamy do odwiedzin w bibliotece, gdzie zawsze można miło spędzić czas.

    Fotogaleria >>    

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

22 maja dzieci wraz z opiekunkami z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Ryczowie, odwiedziły Filię Biblioteczną w Ryczowie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas.

"FERIE Z KSIĄŻKĄ 2015" W FILII W RYCZOWIE

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych z książką w Bibliotece nie brakowało.
Na ten czas biblioteka przygotowała dzieciom wiele ciekawych ofert miłego spędzenia czasu w bibliotece, proponując im udział w zajęciach czytelniczych, plastyczno-technicznych, różne gry i zabawy oraz możliwość korzystania z komputera. Pewna grupa dzieci skorzystała z tej oferty i spędzała ferie w bibliotece.

Dwutygodniowe ferie były doskonałą okazją dla dzieci i młodzieży do wzajemnej integracji, aktywnego i co najważniejsze bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

WAKACJE 2014 W FILII W RYCZOWIE

wakacje 2014

Podobnie jak w latach ubiegłych, Filia GBP w Ryczowie zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom wyjątkową formę spędzania wakacji. Przez całe wakacje najmłodsi mogli brać udział w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach.

W każdy poniedziałek dzieci przenosiły się w świat gier i zabaw, gdzie mogły rozwiązywać krzyżówki, rebusy, łamigłówki, układać puzzle, grać w gry planszowe, bawić się kalambury, itp.

W każdy wtorek brały udział w konkursach literackich m.in.: "Zabawne tytuły", "Konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej", "Co wiemy o bajkach".

W piątki odbywały się zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których uczestnicy wykonywali: "Leśne ludki", "Pogodynkę", Tabliczki informacyjne" oraz inne prace przy użyciu bibuły, papieru kolorowego plasteliny, farb i kredek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w wakacyjnych zajęciach oraz za miło spędzony czas. Jednocześnie zapraszamy do korzystania z biblioteki i życzymy dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym 2014/2015.

    Fotogaleria >>    

"FERIE Z KSIĄŻKĄ 2014 W FILII W RYCZOWIE"

ferie 2014

W okresie ferii zimowych w GBP w Spytkowicach Filii w Ryczowie odbywały się liczne zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach w wieku szkolnym, które nie miały możliwości wyjazdu na zimowy wypoczynek.

Oferowaliśmy zainteresowanym zajęcia, gdzie uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi. Wykonali m.in.: "Zimowy pejzaż", "Tańczący pajacyk", "Maski". Dzieci chętnie rozwiązywały łamigłówki, rebusy, krzyżówki, grały w gry planszowe i układały puzzle. Brały udział w konkursach literackich m.in.: "W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy", "Konkurs wiedzy o bajkach".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkań za wspólną zabawę i jednocześnie zapraszamy do dalszych odwiedzin.

    Fotogaleria >>    

"Wakacje 2012 w Filii w Ryczowie"

Niestety wakacje dobiegły już końca i z wielkim smutkiem musieli je pożegnać uczestnicy zajęć Filii w Ryczowie. W tegoroczne wakacje, zajęcia w bibliotece cieszyły się dużą popularnością. Nasze pociechy mogły wykorzystać czas na rozwijanie swoich zdolności artystycznych poprzez udział w zajęciach plastycznych. Nie zabrakło również zajęć edukacyjnych, tj. rebusy, krzyżówki, zagadki, zgadywanki, testy z wiedzy ogólnej. Wiele osób brało udział w zajęciach sportowych: dwa ognie, piłka parzy, itp.

Dzieci uczestniczące w tym roku w zajęciach "już dzisiaj" zadeklarowały, że w ferie znów powrócą na zajęcia do biblioteki.

    Fotogaleria >>    

"Ferie 2012 w Filii w Ryczowie"

W czasie tegorocznych ferii dzieci miały możliwość miłego spędzenia wolnego czasu z książką i przy wspólnej zabawie.

Uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi i wykonali m.in.: "Drzewko życia z ptaszkami", "Owoce i warzywa z plasteliny", "Gwiazdki z papieru".

wakacje

Dużo śmiechu i radości wzbudziły zagadki, rebusy, krzyżówki, a także film pt. "Alvin i wiewiórki"
cz. 1 i 2.

wakacje

W ostatnim dniu ferii aktywni uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

wakacje

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć, że zdecydowali się spędzić ferie z nami.

wakacje

"Wakacje 2011 w Filii w Ryczowie"

Żadne dziecko, które w czasie wakacji przychodziło do Biblioteki nie może powiedzieć, że się nudziło.

Przeprowadzono 20 zajęć, w których wzięło udział 234 osoby. Zajęcia przygotowane były w ten sposób, aby nuda nie zaglądała przez okna Biblioteki, a więc oprócz ciekawych pomysłów plastycznych , były zabawy ruchowe, gry, quizy a także konkursy wiedzy.

Czas minął szybko i wakacje dobiegły końca. Na zakończenie spotkań najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach i zabawach.

    Fotogaleria >>    


wakacje

"Wakacje w Filii w Ryczowie"

Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zajęciach, organizowanych w czasie wakacji w Filii w Ryczowie.

Pierwsza połowa wakacji upłynęła w miłej atmosferze. Dzieci przychodzące do biblioteki brały czynny udział w konkursach i zabawach.

wakacje

W zajęciach plastycznych wykazały się dużą inicjatywą twórczą i pomysłowością m. in.:
- wykonanie kwiatów z papieru,
- szycie zwierzątek i wiele innych prac ręcznych,
- wydzieranki z kolorowych gazet,wakacje

Dużą atrakcją cieszyły się konkursy, a także zajęcia rozrywkowe:
- odgadywanie tytułów utworów muzycznych,
- karaoke,
- zabawa w kalambury,
- rozwiązywanie krzyżówek

wakacjeWiele czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu grając w piłkę i bawiąc się w chowanego.

wakacje

    Fotogaleria >>    

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych, sierpniowych zajęciach!

Copyright © GBP Spytkowice 2010 ·Switchprojekt