W Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach i jej filiach w Bachowicach i Ryczowie w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki trwa akcja  „Mała Książka — Wielki Człowiek” skierowana dla dzieci 3 – 6 letnich.

Mała książka 2020 grafika 1Od 1 września 2021 r. do 22 kwietnia 2022 r. nasze biblioteki publiczne rozdały 44 „Wyprawki Czytelnicze” oraz uhonorowały dyplomami 101. młodych czytelników. Rekordziści w czytaniu: Wiktoria Milowska i Radosław Piórkowski z Ryczowa zdobyli po 6 dyplomów, a Lidia Dębska z Bachowic – 4 dyplomy!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzinom udziału w projekcie 2021/2022, zaangażowania i wytrwałości w dążeniu do uzyskania kolejnych dyplomów.

Zapraszamy szczególnie tych rodziców, którzy jeszcze nie odwiedzili z dziećmi naszych bibliotek, do udziału w corocznej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”, skierowanej do dzieci przedszkolnych. Mali czytelnicy, którzy odwiedzą bibliotekę, otrzymują Wyprawkę Czytelniczą, na którą składa się: pięknie wydana książka, poradnik dla rodziców, a także Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie min. 1 książki, otrzymują naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – zostają nagrodzeni Dyplomem Małego Czytelnika i znaczkiem z logo akcji.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

mala ksiazka