8 maja 2023 r. z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w GBP w Spytkowicach odbyło się spotkanie autorskie pt.: „Porachunki z przygodą” z panem Krzysztofem Petkiem, podróżnikiem, reportażystą, autorem powieści sensacyjno-przygodowych, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Uczestnikiem szkoleń organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, survivalu, walki wręcz i psychologii sytuacji krytycznych.

Podczas spotkania gość w fascynujący sposób opowiadał o swoich podróżach w różne zakątki świata, jednocześnie pokazując niesamowite zdjęcia z wypraw. Autor przybliżył puszczę Amazońską, Syberię i Ukrainę, a także zwyczaje, kulturę i religię panujące na tych terenach i często niełatwe warunki do życia.
     Krzysztof Petek zapraszał każdego, kto nie boi się wyzwań i chce przeżyć przygodę w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, nauczyć się elementów samoobrony i panujących w grupie zasad.
     Uczniowie byli zainteresowani i zachwyceni spotkaniem, które zakończyło się pokazaniem przez autora kilku technik walki i udzieleniem cennych wskazówek, że wartość człowieka zależy od tego co sobą reprezentuje i  jakim człowiekiem  jest, a nie od zasobności portfela.
     Po spotkaniu można było zakupić książkę z autografem autora.

AS/ODM